Güney Türkistan’dan Türkiye’ye Meseleler ve Türk Kültür Kimliği


Güney Türkistan’dan Türkiye’ye Meseleler ve Türk Kültür Kimliği

Bu eserde, Güney Türkistan Coğrafyası içinde bulunan insanlar üzerinde yapılan tetkikler neticesinde, Güney Türkistan’da dinî hayat, dil konusu, Türk adının mistik muhtevası, kültürel kimlik meselesi ele alınarak, bazı düşünürlerin kaleminden “Uluğ Türkistan” hakkında incelemeler bulunmaktadır.
Dr. Yaşar Kalafat; 78 sayfalık eserini, incelemelerle beraber, resim ve haritalarla da renklendirmiş. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı’nın neşrettiği bu eser; inceleme, araştırma yapanlar ve Uluğ Türkistan’ı merak edenler için ideal bir kaynaktır. (1995-I. Hamur)

Yazar: Dr. Yaşar kalafat

Bir Yanıt

  1. Sistemli Olarak Kullanılan Kilitlerin Göztepe Çilingir Hizmeti İçinde Güvenlikli Bir Sisteme Geleceğini Belirtmemiz Gerekir. İstanbul Anadolu Yakasında Gerçekleşen Hırsızlıklar Sonrası Gözlemlediğimiz Kilitlerin Sadece Kırılarak Değil Sistematik Olarakda Nasıl Çalıştığını Bildiklerini Ortaya Koymaktadır. Numarası Yeri Yurdu Belli Olmayan Çilingirlerle Çalışmanız Hiçbirzaman Tavsiye Edilmeyen Bir Durumdur. Bundan Dolayı Gelişebileck Olan Olaylar KUllanıcıların Canlarını Yakmaktadır..

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: